Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze

Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze

dniu 14.02.2020 r w Stowarzyszeniu odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze.

Program Walnego Zgromadzenia:

  1. Otwarcie i powitanie zgromadzonych;
  2. Wybór przewodniczącego zgromadzenia;
  3. Wybór protokolanta;
  4. Ustalenie kworum;
  5. Przedstawienie porządku spotkania;
  6. Przyjęcie porządku zgromadzenia;
  7. Sprawozdanie merytoryczne za okres od dn. 11.08.2017 r. do 14.02.2020 r.;
  8. Sprawozdanie finansowe za okres od dn. 01.01.2019 r. do 14.02.2020 r.;
  9. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej;
  10. Wybór Komisji Mandatowo-Skrutacyjnej;
  11. Dyskusja;
  12. Udzielenie Absolutorium ustępującemu Zarządowi;
  13. Wybory do Zarządu na nową kadencję;
  14. Wybory do Komisji Rewizyjnej;
  15. Wybór delegatów na Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Związku Stowarzyszeń Abstynenckich Województwa Lubelskiego w dn. 16.02.2020;
  16. Tematy inne;
  17. Przyjęcie uchwał i wniosków;
  18. Zakończenie Zgromadzenia.


    Na podstawie listy obecności stwierdzono, że frekwencja na posiedzeniu wynosi 65% wszystkich uprawnionych do głosowania członków. Co w konsekwencji daje prawomocność Walnego Zgromadzenia do podejmowania Uchwał.

    Sprawozdanie z merytoryczne za okres 11.08.2017 r. – 14.02.2020 r. przedstawił Prezes kol. Marek Korpas.Sprawozdanie Finansowe za okres 01.01.2019 r. – 31.12.2019 r. przedstawiła Księgowa Stowarzyszenia kol. Wiesława Kozłowska.Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej  przedstawił Przewodniczący Komisji kol. Mirosław Golianek.

    Na wniosek Komisji Rewizyjnej Walne Zgromadzenie w głosowaniu jawnym przy 2 głosach wstrzymujących się udzieliło absolutorium ustępującemu Zarządowi

    Nowy Zarząd ukonstytuował się w następujący sposób:Marek Korpas – Prezes,
    Dariusz Ponieważ V-ce Prezes,
    Grażyna Krusińska – Skarbnik,
    Joanna Wojtuszkiewicz-Surdacka – Sekretarz,
    Teresa Burek – Członek Zarządu.

    W głosowaniu tajnym do Komisji Rewizyjnej na nową kadencję wybrani zostali kol.: Grzegorz Kucaj, Mirosław Golianek, Agata Pietrzyk.Podczas zarządzonej przerwy Komisja Rewizyjna ukonstytuował się następująco:Agata Pietrzyk – Przewodniczący,
    Grzegorz Kucaj – Członek,
    Mirosław Golianek – Członek.

    Uchwałą Walnego Zgromadzenia Delegatami  na Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Związku Stowarzyszeń Abstynenckich Województwa Lubelskiego w dn. 16.02.2020 wybrani zostali kol. Marek Korpas i Dariusz Ponieważ.


    Kol. Jan Nieściur podziękował za możliwość bycia w Zarządzie Stowarzyszenia przez 20 lat.Kol. Zygmunt Jędrak podziękował za możliwość pracy w Zarządzie i życzył nowemu Zarządowi owocnej współpracy.